Zelená voda / řasa

Zelená voda v bazénu je nejčastěji způsobena jednobuněčnými řasami. Řasy mohou mít i další různé zbarvení (nejčastěji zelené, hnědé nebo černé) a na několik dní vám znemožní užívání bazénu. Vodu zasaženou řasou nejdříve ošetřete dezinfekcí s rychlým účinkem – Akce chloršok nebo Na řasy 1 l. Dávkujte maximální doporučené množství dle návodu a nechte působit alespoň po dobu jednoho oběhu filtrace.
Poté je zapotřebí stěny i dno bazénu očistit mechanicky (ručně) od odumřelých řas a vodu vyvločkovat Vločkou klasik nebo Vločkou super. Dávkování doporučujeme na spodní hranici, aby nedošlo k předávkování. Doba působení je cca 12 hodin při vypnuté filtraci. Nečistoty se pomocí vločkovače shluknou do vloček a usadí se na dně bazénu. Vysávání vloček ze dna neprovádějte přes filtraci. Filtr není schopen pojmout naráz tolik nečistot a vločky by se přes filtr vracely zpět do bazénu.

Nezapomeňte na zpětný proplach. Než se ve filtraci tlakem vody zvedne písek a než se začne proplachovat, prvních 50-100l vody teče čistých a teprve potom se začne vyplavovat nečistota. Zpětný chod zastavte, až zase poteče čistá voda.

Po tomto procesu by váš bazén měl být zbaven řas a opět připraven ke koupání.

Zobrazit více
Seřazení
Zobrazených 1-4 z celkově 4 záznamů.