Vláknitá řasa

Pokud se vám ve vodě nachází řasa, která má pevnou strukturu rostliny a roste na dně např. mezi kameny, máte v jezírku s největší pravděpodobností vláknitou řasu. V malém množství nám vláknitá řasa může pomáhat s čištěním vody, problémem je však její přemnožení, které způsobuje nepěkný vzhled jezírka. 

Pro odstranění doporučujeme následný postup. Nejprve co nejvíce řas mechanicky odstranit s pomocí přípravku NA ŘASY–kontakt (50–100 g/m2), který rozprášíme na místo výskytu (fólie, kačírek). Do několika minut (v závislosti na teplotě vody) jsou řasy vyneseny na hladinu, odkud je možné je mechanicky odstranit (skimmer, síťka atd.). Při kontaktu povrchu řas s přípravkem dochází k nevratnému poškození řas. Do vody se při tom uvolňuje kyslík.

Následně aplikujte bakteriální přípravky BAENZY-sezóna a Baenzy-filtr. Velmi vhodné je umístit do filtrace nebo na přítok, kde dochází k cirkulaci celého objemu vody, náš sorbent FOSFOSORB na odstranění fosfátů a těžkých kovů. Dodržením uvedeného postupu docílíte 100% pěkného vzhledu vašeho jezírka či rybníčku.

Zobrazit více
Seřazení
Zobrazených 1-7 z celkově 7 záznamů.