Historie

M+H, Míča a Harašta s.r.o.

Jsme tu pro vás již od roku 1993

Na českém trhu se jako firma M+H, Míča a Harašta, s.r.o. úspěšně pohybujeme více než 30 let. Kromě nadšení máme k dispozici také mnoho cenných zkušeností, jež jsme za uplynulé čtvrtstoletí nasbírali. To vše nám dovoluje pevně stát nohama na zemi a současně se nechat unášet vizemi, kam by se mělo naše podnikání ubírat, abychom vám jako zákazníkům dokázali poskytnout, co si přejete a potřebujete.

A jak to bylo se značkou Vodnář?

První myšlenka o založení portfolia bazénové chemie přišla již v roce 1 997, kdy se pan Míča společně s panem Bečicou věnovali průzkumu českého trhu a zjistili, že je bazénový sortiment značně nejednotný a nelogický.

Realizace na sebe nenechala dlouho čekat a v roce 2 000 byla byla pod značkou Vodnář uvedena jako tehdy jeho první ucelená chlorová řada, která zahrnovala i první varianty dnešních vlajkových lodí chlorové chemie a to produkty Vodnář Kompleton a Komplexon.

Roku 2 001 došlo k výrazným změnám, kdy jsme inovovali způsob výrobního provozu. Tato změna se projevila na efektivitě a urychlení výroby, díky čemuž jsme ve vyrobeném množství mohli konkurovat i největším tuzemským firmám a zároveň se projevila i na kvalitě balení. Chlorové výrobky byly tehdy nově baleny ve foliích pro větší komfort a bezpečnost zákazníka.

Jako první jsme v roce 2 001 vytvořili logické návody pro zákazníky, které sloužily zákazníkům jako zjednodušení pro jejich údržbu bazénu a zaměřovali jsme se na zjednodušování názvů našich výrobků - vznikly tak české názvy výrobků jako například Na řasy, pH plus a pH mínus, Na usazeniny oproti tehdejším složitým chemickým názvům výrobků, který byly tehdy na trhu.

V duchu inovace, jakožto naší největší silné stránky, jsme roku 2 008 uvedli na trh novou a šetrnější bezchlorovou řada bazénové chemie v čele s přípravky Vodnář Guanicid a Oxy-light. Tyto přípravky se dodnes pyšní svou jedinečností díky jejich univerzálnosti a multifunkčnosti.

Roku 2011 přišlo další a ještě významnější rozšíření portfolia Vodnář o jezírkovou řadu, která vznikla především díky Vám, našim zákazníkům, kteří se nás ptali, zda bychom nemohli přijít i s přírodnější řešením pro vody v zahradních jezírkách. Světlo světa tak poznala produktová řada Vodnář - jezírka a produkty jako Na řasy - systém, Na řasy - kontakt a bakterie Baenzy. Řada byla odprezentována v pořadu Receptář prima nápadů a spuštění u vás znamenalo ohromný úspěch.

Díky jezírkové řadě se o Vodnáře začali zajímat i velké obchodní řetězce jako Bauhaus a Uni-hobby, se kterými Vodnář spolupracuje dodnes v rámci všech 3 produktových řad.

V rámci doplnění komplexnosti sortimentu v 2016 doplňujeme portfolio o výrobky, které byly na míru designované pro údržbu vířivých van, Whirlpoolů a domácích lázní. Tyto produkty byly označeny titulem SPA, které známe doteď.

Od roku 2020 neustále pracujeme na inovování a zjednodušování používání našich výrobků pro koncové zákazníky. Postupně tak přicházíme i s drobnými, ale šikovnými pomůckami jako jsou například obrázkové návody a symboly na etiketách výrobků Vodnář nebo šikovné dávkovací odměrky.

Máme velké plány, ještě větší cíle a kdo ví, čím vás překvapíme příští roky :)