Mléčná voda

Mléčná voda v bazénu je způsobena nejčastěji tvrdou studniční vodou bohatou na vápník, který ve vodě způsobuje výrazný bílý zákal. 

Vypustit bazén a napustit novou vodu situaci nevyřeší. Pokud užíváte stejný zdroj, bude vysoká i pravděpodobnost stejného složení a následně stejného problému, pokud nevíte, jak mu zabránit. Nebylo by navíc vody škoda? Ani filtrovat nepomůže. Kalcit, který se z tvrdé nebo studniční vody vyloučil díky porušení vápenato – uhličitanové rovnováhy, je velmi jemný a bude se přes filtraci vracet zpět do bazénu. 

Takže? Cesta je ve snížení pH a náhradě vápenatých iontů sodnými. Vezměte přípravek pH mínus a přidávejte jej postupně do vody, dokud se tato nezačne projasňovat. Při nižším pH se vápník z vazby uvolní a je ve vodě v rozpuštěné formě. Vodu navíc obohatíme o sírany a sodík, které budou další vznik sraženin eliminovat. 

V každém případě ale poté, co se voda projasní, nalejte do vody Maskovač Tvrdosti podle obsahu vody v bazénu. pH vody se může měnit v závislosti na zatížení, srážkách a použité dezinfekci a při zvýšení by se jev mohl opakovat. Maskovač tvrdosti zabrání mléčnému zákalu do doby, než napustíte novou vodu. Okyselenou vodu vraťte přípravkem pH plus do neutrálního pásma na 7-7,4.


Zobrazit více
Seřazení
Zobrazených 1-5 z celkově 5 záznamů.