Start a odzimování bazénu

Odzimování bazénu 

Prvním krokem je vyčištění stěn a dna bazénu od mechanických nečistot. K tomu můžete použít přípravek NA USAZENINY, pokud se chcete zbavit bílých skvrn. Na jaře také očistíme zastřešení a okolí bazénu od narostlých řas zředěným roztokem přípravku NA ŘASY.

Teď zapojte potrubní systém včetně čerpadla a pískového filtru zpět do okruhu a zkontrolujte, zda jsou všechny výpustní otvory opět osazeny uzávěrem. Spusťte čerpadlo a doplňte bazén vodou do plného stavu. Jakmile je v systém zpět v provozu dokončete proces čištění vysátím dnových nečistot do filtru.

Nyní můžeme přistoupit k chemické úpravě vody. Pokud je voda tvrdá – jako obvykle bývá studniční – použijte přípravek MASKOVAČ TVRDOSTI. Ten zabrání vylučování vápenatých, hořečnatých a rovněž železitých solí, které se projeví silným a z vody obtížně odstranitelným rezavým zákalem.Pozor – nikdy neupravujte tvrdost vody hned po použití produktu VLOČKA. Nechte alespoň jednou proběhnout všechnu vodu v bazénu filtrací. K měření tvrdosti vody můžete využít tester, který je mezi produkty bazénové chemie Vodnář.

Další na řadě je zjištění pH vody, kdy s výhodou využijete pH testery. Na základě jejich údajů si vyberete přípravek pH plus nebo pH mínus, abyste zásaditost nebo kyselost vody upravili na optimální úroveň okolo sedmi.


Zobrazit více
Seřazení
Zobrazených 1-2 z celkově 2 záznamů.