No a jak to teda bylo se značkou Vodnář?

První myšlenka o založení portfolia bazénové chemie přišla již v roce 1997, kdy se pan Míča společně s panem Bečicou věnovali průzkumu českého trhu a zjistili, že je bazénový sortiment značně nejednotný a nelogický.

Realizace na sebe nenechala dlouho čekat a v roce 2001 byla byla pod značkou Vodnář uvedena jako tehdy jeho první ucelená chlorová řada, která zahrnovala i první varianty dnešních vlajkových lodí chlorové chemie a to produkty Vodnář Kompleton a Komplexon.

Roku 2003 došlo k výrazným změnám, kdy jsme inovovali způsob výrobního provozu. Tato změna se projevila na efektivitě a urychlení výroby, díky čemuž jsme ve vyrobeném množství mohli konkurovat i největším tuzemským firmám a zároveň se projevila i na kvalitě balení. Chlorové výrobky byly tehdy nově baleny ve foliích pro větší komfort a bezpečnost zákazníka.

Jako první jsme vytvořili logické návody pro zákazníky, které sloužily zákazníkům jako zjednodušení pro jejich údržbu bazénu a zaměřovali jsme se na zjednodušování názvů našich výrobků - vznikly tak české názvy výrobků jako například Na řasy, Vločka, Jiskra nebo Na usazeniny oproti tehdejším složitým chemickým názvům výrobků, které byly tehdy na trhu.

V duchu inovace, jakožto naší největší silné stránky, jsme roku 2008 uvedli na trh novou a šetrnější bezchlorovou řada bazénové chemie v čele s přípravky Vodnář Guanicid a Oxy-light. Tyto přípravky se dodnes pyšní svou jedinečností díky jejich univerzálnosti a multifunkčnosti.

Roku 2011 přišlo další a ještě významnější rozšíření portfolia Vodnář o jezírkovou řadu, která vznikla především díky Vám, našim zákazníkům, kteří se nás ptali, zda bychom nemohli přijít i s přírodnější řešením pro vody v zahradních jezírkách. Světlo světa tak poznala produktová řada Vodnář - jezírka a produkty jako Na řasy - systém, Na řasy - kontakt a bakterie Baenzy. Řada byla odprezentována v pořadu Receptář prima nápadů a spuštění u vás znamenalo ohromný úspěch.

Díky jezírkové řadě se o Vodnáře začaly zajímat i velké obchodní řetězce jako Bauhaus a Uni-hobby, se kterými Vodnář spolupracuje dodnes v rámci všech 3 produktových řad.

V rámci doplnění komplexnosti sortimentu v 2016 doplňujeme portfolio o výrobky, které byly na míru designované pro údržbu vířivých van, Whirlpoolů a domácích lázní. Tyto produkty byly označeny titulem SPA, které známe doteď.

Od roku 2020 neustále pracujeme na inovování a zjednodušování používání našich výrobků pro koncové zákazníky. Postupně tak přicházíme i s drobnými, ale šikovnými pomůckami jako jsou například obrázkové návody a symboly na etiketách výrobků Vodnář nebo šikovné dávkovací odměrky.

No a na nejnovější novinku se zrovna díváte. :) V roce 2024 jsme spustili náš vlastní eshop, tak abychom vám, našim zákazníkům, byli co nejblíže. Na jednom místě se tedy můžete dozvědět ty nejnovější novinky, přečíst si naše obsahové články nebo se s námi poradit o používání našich výrobků. A to všechno na jednom místě! 

Nechceme usnout na vavřínech, máme velké plány a jsme tu pro vás. 

Váš Vodnář 


M+H, Míča a Harašta s.r.o.

Jsme tu pro vás již od roku 1993

Na českém trhu se jako firma M+H, Míča a Harašta, s.r.o. úspěšně pohybujeme více než 30 let. Kromě nadšení máme k dispozici také mnoho cenných zkušeností, jež jsme za uplynulé čtvrtstoletí nasbírali. To vše nám dovoluje pevně stát nohama na zemi a současně se nechat unášet vizemi, kam by se mělo naše podnikání ubírat, abychom vám jako zákazníkům dokázali poskytnout, co si přejete a potřebujete.