pH / alkalita v jezírku

Jako ukazatel kvality vody je pH často opomíjeno, přestože všechny chemické a biologické pochody v jezírku značně ovlivňuje. Optimální hodnota pH v jezírku nebo rybníčku se pohybuje okolo sedmi.

Alkalita

Větší výkyvy pH mohou nastat, když se do vodního díla dostane dešťová voda z důsledku snížení alkality. Potom je pH nestabilní a klesá například až pod šest. Celkovou alkalitu měříme pomocí testeru 5v1 Vodnář. Na opětovné zvýšení alkality po deštích využíváme přípravek Na stabilitu

Výrazné zvýšení pH mohou způsobit i minerály a kameny. Proto by estetické prvky měly být pro vodní prostředí chemicky neutrální. Proto je vhodné hodnotu pH alespoň jednou za týden testovat. K tomu slouží pH testery. Díky nim zjistíte, zda máte vodu kyselou nebo naopak zásaditou.

Ke správné úpravě pH vody slouží přípravky PH MINUSPH PLUS. Jak už názvy napovídají, v případě zásadité vody snížíte pH pomocí přípravku PH MINUS. Naopak v případě kyselé vody s pH méně než 7, využijete přípravek PH PLUS. Na úroveň pH se zaměřte i v případě zásahu algicidními přípravky nebo různými medikamenty pro ryby. Pokud je narušené, může vychýlit i biologickou rovnováhu vašeho vodního díla.

Pokud se budete o vodu pravidelně starat, udržíte si jezírko nebo rybníček krásné, čisté a bez řas po celou sezónu.

Zobrazit více
Seřazení
Zobrazených 1-4 z celkově 4 záznamů.