BAENZY-filtr 0,5 kg 20-60 m3 BAENZY-filtr 0,5 kg 20-60 m3BAENZY-filtr 0,5 kg 20-60 m3
BAENZY-filtr 0,5 kg 20-60 m3 BAENZY-filtr 0,5 kg 20-60 m3

BAENZY-filtr 0,5 kg 20-60 m3

Skladem
353 Kč
- +

Vodnář Baenzy-filtr je biologický přípravek k naočkování biofiltrace směsí nitrifikačních bakterií pro jezírka. Jedná se o směs enzymů a nitrifikačních bakterií pro odbourání a převod amoniakální formy dusíku, při kterémse nejvíce daří růstu řas a sinic.

Rozmnožení nitrifikačních bakterií v novém jezírku, na začátku jara, po výpadu nebo odstávce je zásadní pro odbourání škodlivého amoniaku, správný koloběh biogenních látek a prevenci růstu řas.

Funkce  

  • vyvázání amoniakálních forem dusíku
  • nitrifikační bakterie do jezírka
  • potlačení růstu řas a sinic

Nitrifikačním bakteriím Baenzy-filtr se nejvíce daří v podmínkách bez světla. Proto se nečastěji aplikují přímo do filtrace např. na biomolitan, lávové kameny, japonské rohože atd.), kde je tma a kde se jednoduše rozmnoží. Díky svému množství a růstu spotřebovávají organický materiál, konkrétně amoniakální formy dusíku.

Vhodnost

ü  Ryby

ü  Rostliny

ü  Lekníny

Návod k použití:

Vypněte filtraci a UV lampu, abyste zajistili pohodlnou kolonizaci prostředí a zamezili deaktivaci mikroorganizmů.  Použijte vodu z jezera a v nádobě rozmíchejte část obsahu BAENZY- filtr v poměru k celkovému obsahu vody v jezeru. Nalejte do biofiltru (biomolitan, lávové kameny, japonské rohože, aj.), pokud teplota přesahuje 10°C. Filtraci uveďte do provozu po 3 hodinách od aplikace, UV lampu po dvou dnech. Bohatě provzdušňujte vodu, nitrifikační bakterie potřebují k správné funkci velké množství kyslíku. Optimální pH 7-8,5.

Dávkování: balení je určené pro jezírka o objemu 20-60 m3  

 

Recenze

Pro přidání recenze je nutné se přihlásit. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat